winkelwagen is leeg
logo kwekerij Bastin

de planten van kwekerij Bastin

De planten die je op de kwekerij kunt kopen of hier online bestellen.
Alle planten die hier staan zijn op dit moment voorradig op de kwekerij.
Dit wordt dagelijks bijgehouden.
Wij verzenden normaal binnen enkele dagen. In het hoogseizoen kan de levertijd oplopen.
resultaten 611 - 620 van 730

zon

Salvia pratensis 'Twilight Serenade'

veld-salie

kleur diep blauw-paars bloeit van juni tot augustus familie Lamiaceae
hoog 50 cm plaats zon
sier, snijbloem, cottageplant, inheems

Diep donker paarsblauw en explosief bloeiend in juni. Kan daarna nog tot november wat af en aan nabloeien.

Knippen stimuleert de herbloei wat minder bij deze. Maar baat het niet dan schaadt het ook niet.

aantal per m2: 8
potmaat: p11 (1 liter)

3,00 €


Salvia reptans 'West Texas Form'

gras-salie, Trans-Pecos salie

kleur kobaltblauw bloeit van augustus tot november familie Lamiaceae
hoog 90 cm plaats zon, doorlatend
sier, eetbare bloemen, bijenplant

Deze sterk opgaande vorm van de kruipende Salvia reptans is bij ons volledig winterhard.
Pat McNeal vond haar in het wild in de Davis Mountains, Texas, op 1200 meter. Ze groeit daar op droge doorlatende grond, maar is niet heel kritisch.
Ze heeft lange rechte stengels met smal, naaldvormig blad en bloeit relatief laat maar nog best lang in fantastisch cobalt-blauw.

Zet haar eens naast een Gaura.

aantal per m2: 7
potmaat: p11 (1 liter)

3,50 €


Salvia ringens

Oekraïense salie

kleur violetblauw bloeit van juni tot september familie Lamiaceae
hoog 100 cm plaats zon, droog
sier, eetbare bloem, snijbloem

Salvia ringens is een half verhoutende plant uit de Balkan waar ze tussen 500 en 1300 meter groeit. Op de berg Olympus komt ze voor tot 1900 meter.
Ze heeft gelobt bodembedekkend blad en tot 80 cm lange elegante bloeistengels die daar ver bovenuit steken met tot 4 cm grote bloemen.
Lastig te fotograferen en zeer bijzonder: Blad dat de bodem bedekt en en zeer lange luchtige stengels met grote bloemen.

Een super salie die naar de Goden reikt.

aantal per m2: 5
potmaat: p11 (1 liter)

4,50 €


Salvia splendens x darcyi 'Roman Red'

siersalie

kleur rood bloeit van mei tot september familie Lamiaceae
hoog 75 cm plaats zon, > -10 C
sier, potplant, bijenplant, half-winterhard

Deze bijzondere kruising geïntroduceerd in de VS in 2020 zou volgens sommigen volledig winterhard zijn. Dat zou wel een heel spectaculair zijn aangezien ze zeer uitbundig en lang bloeit.
Maar: Salvia splendens is een tropische soort en Salvia darcyi overleeft in onze ervaring winters hooguit nipt. Koude kas dus boven -10 voor de zekerheid. Ze is nog heel nieuw en dus in een testfase. Ik ga haar zeker uitplanten in onze Salvia border.
Mooi genoeg voor een hele zomer potplezier.

aantal per m2: 7
potmaat: p11 (1 liter)

4,50 €


Salvia uliginosa

moerassalie

kleur blauw bloeit van juli tot november familie Lamiaceae
hoog 180 cm plaats zon, beschut, vocht
sier, eetbare bloem, geurplant

Een forse snelgroeiende en rijk bloeiende plant. Het blad is geurig, de bloemen zijn blauw met een witte vlek. Ze houdt zich lang staande maar kan aan het eind wat steun nodig hebben. Over de winterhardheid ontstaan soms discussies, maar ik kan er kort over zijn, bij ons in een normale winter probleemloos, soms raak je ze kwijt. In het wild staan ze op vochtige plekken. Ons land voldoet kennelijk prima. Misschien is er in de achterhoek en het noorden van het land wat winterdek van bladeren nodig.

aantal per m2: 7
potmaat: p11 (1 liter)

3,50 €


Salvia viscosa

Libanese salie

kleur wijn-rood bloeit van juni tot augustus familie Lamiaceae
hoog 130 cm plaats zon, droog
sier, eetbare bloem

Echt een leuke en aparte soort weer eens. Bloemen, klein en dof wijnrood verschijnen in grote aantallen, een kleurige wolk veroorzakend boven het grondstanding rozet met groot bijna rond blad. De kleur is een uitdaging aan uw combineer talent. Er zijn hele spannende denkbaar zoals bijvoorbeeld met Sanguisorba. Prima winterhard. Uit Oost Europa.

potmaat: p11 (1 liter)

3,50 €


Salvia x jamensis 'Nachtvlinder'

herfstsalie

kleur velours-purper-paars bloeit van juni tot oktober familie Lamiaceae
hoog 60 cm plaats zon, pot, beschut > -10 C
sier, geur, potplant bijenplant, eetbare bloemen

Wij zijn net als iedereen al jaren erg enthousiast over deze vondst van onze lieve vriend Frank Fischer. We hebben veel te lang gewacht, maar hier is ze dan.

Bij introductie in 2008 was het een spectaculaire kleurdoorbraak. De wat losse, stakerige groei werd voor lief genomen.
Misschien moet er nog aan verbeterd worden, maar ze blijft heerlijk.

Half winterhard, dus best in pot.

aantal per m2: 6
potmaat: p11 (1 liter)

3,50 €


Salvia x jamensis 'Purple Queen'

herfst-salie

kleur paars - blauw bloeit van mei tot oktober familie Lamiaceae
hoog 60 cm plaats zon, pot beschut
sier, geur, potplant bijenplant, eetbare bloemen

Salvia x jamensis is de kruising van S. microphylla x S. greggii. Ze komen uit het zuiden van de VS en Mexico en zijn op het randje qua winterhardheid.
In onze Salvia border overleeft ze al jaren in de volle grond.
Ze is ook uitstekend geschikt voor potten omdat ze de hele zomer kan bloeien.

Koninklijk paars.

aantal per m2: 5
potmaat: p11 (1 liter)

3,50 €


Salvia x sylvestris 'Adrian' ('Schneehügel')

bos-salie

kleur wit bloeit van juni tot augustus familie Lamiaceae
hoog 50 cm plaats zon, droog
sier, snijbloem, bijenplant, cottageplant, prairie

De bekende 'Schneehügel' moet volgens de Duitsers eigenlijk 'Adrian' heten en dat stimmt uiteraard. Maar het blijft even aangenaam zuiver wit.

Tot de grond terugknippen voor je op vakantie gaat, voor herbloei bij terugkomst.

Voor een toefje wit.

aantal per m2: 7
potmaat: p11 (1 liter)

3,00 €


Salvia x sylvestris 'Mainacht'

bos-salie

kleur violet-purper bloeit van mei tot juni familie Lamiaceae
hoog 60 cm plaats zon
sier, snijbloem

Donker violet uit donker purperen knoppen.

Een veelgevraagde cultivar, vooral vanwege de bekendheid en de duidelijk beschrijvende naam, maar het blijft een zeer oki doki plant, hoewel bijna, toch net niet de aller donkerste, zoals de naam doet vermoeden. 'Viola Klose' is bijvoorbeeld al iets donkerder.

aantal per m2: 9
potmaat: p11 (1 liter)

3,00 €


resultaten 611 - 620 van 730

 terug naar boven ↑ ©2025 de planten van kwekerij Bastin ↑ terug naar boven